להפסיק עם הרטבת לילה

להפסיק עם הרטבת לילה

מאת יונית שינטל – מדריכה מוסמכת לתרגילי מוח ® Brain Gym

הרטבת לילה היא הבעיה הכרונית השניה בשכיחותה בקרב ילדים.  במרבית המקרים מדובר בילדים הסובלים מהרטבת לילה ראשונית, שמעולם לא נגמלו.

למעשה, אפשר להגיד שמדובר בתופעה הולכת וגדלה עם השנים (מעל גיל 5 בדרך כלל) ובשנים האחרונות גיל הילדים הסובלים מהרטבת לילה הולך ויורד.  מנסיוני, יש ילדים כבר בגיל 3 הסובלים מהרטבת לילה.

חשוב להבין שתופעת הרטבת לילה אינה עומדת בפני עצמה ולרוב נלווים לה תסמינים, החמורים יותר מההרטבה עצמה.  מחקרים מראים כי פחות מ-2% מהילדים הרטבת הלילה נגרמת כתוצאה מפגם גופני.

סקר שערכתי בקרב 4,500 משפחות שילדיהם מרטיבים (יש משפחות שבהם מספר ילדים מרטיבים בו-זמנית) חושף כי ישנם 3 תסמינים בולטים המתלווים להרטבת הלילה: שינה גרועה (לעיתים מלווה גם בביעותי לילה), רגישות יתר ופחד.  על אף העובדה כי הרטבת הלילה מלווה באי-נעימות וריח חריף של שתן, 3 התסמינים הללו חמורים יותר מההרטבה עצמה. למעשה, הרטבת הלילה היא דגל אדום המצביע על שיבוש תפקודי במערכת גוף, רגש ושכל.

אם הילד/ה שלך סבל/ה מעיכובים התפתחותיים בשפה ותקשורת, רגישות יתר, ויסות חושי/רגשי, קשיים מוטוריים תנועתיים (חגורת כתפיים, הליכה על קצות האצבעות, חריקת שיניים, קלמזיות), קשיים בכישורים חברתיים, קשיים בתארגנות וסדר, הפרעות קשב וריכוז ועוד, הרטבת הלילה היא תוצאה וכל אילו הם סימנים לה.

רוצה להבין מדוע ואיך ניתן להתגבר על הרטבת לילה ב-2 דקות לפני השינה בפחות מ-31 יום? מזמינה אותך להשתתף בשיעור אונליין חינמי בו אסביר ואפרט את הגורמים להרטבת לילה ואיך לפתור אותה. השיעור חינמי ודורש הרשמה מראש. מספר המשתתפים מוגבל.  להרשמה, לחץ/י כאן.

לתגובה

נוצר באמצעות מערכת הקורסים של
 
סקולילנד

התחברות מהירה
באמצעות לינק חד פעמי

שלחו לי לאימייל

אם את חווה קשיים כלשהם בתהקדמות בתכנית ו/או חוסר שיתוף פעולה או כל קושי אחר, את מוזמנת לפתוח קריאה בדחיפות בתמיכה ושירות לקוחות על מנת לקבל הדרכה מותאמת אישית להתקדמות בהצלחה בתכנית.

התחברות לאתר