מסרים מהמים

אני עומדת לשתף אותך בחוויה שכל מי ששיתפתי עד כה התקשה להאמין שאכן קרתה! הפרטים הבאים אמיתיים לחלוטין ואני מזמינה גם אותך להתנסות בחוויה מיוחדת זו. ובקשה לי אליך – נא להעביר ולשתף הודעה חשובה זו את בני משפחתך וחברייך – הם יודו לך על כך!

אחד השיעורים החביבים עלי בסדנאות שאני מעבירה הוא נושא איזון לכתיבה בו אני מדגימה את כוחה של המילה והשפעתה עלינו בחיי היומיום. אני מראה הלכה למעשה איך מילים שונות הכתובות בשני דפי נייר זהים ע”י אותו אדם משפיעות עלינו. בין היתר אני מזכירה את מסארו אמוטו מיפן המתאר בספרו “מסרים מהמים” ניסויים שערך במים. מסארו לקח מי מעינות זכים וטהורים וערך בהם ניסויים והוכיח איך גבישי המים בבקבוקים משתנים בהתאם לתוכן ומשמעות המילים הכתובות. אחד מהתלמידים הציע שנערוך גם אנו ניסוי משלנו. מייד נרתמתי למשימה.

לקחנו 2 בקבוקי מים מינרלים: באחד שמנו אורז (מסארו ערך ניסוי דומה גם באורז) ופתקים שכל אחד כתב ברכות משלו. בבקבוק השני עשינו אותו דבר רק שבמקום פתקים עם ברכות כתבנו קללות. הנחנו את הבקבוקים בצד ולא נגענו בהם במשך 5 ימים. התוצאות מפתיעות ומדברות בעד עצמן. המים מהבקבוק בו שמנו פתקים עם קללות הדיפו ריח חריף ביותר של סירחון בעוד המים מהבקבוק השני עם הברכות העלו ריח אחר. כמו-כן, המים מהבקבוק עם הקללות היו עכורים יותר כפי שתוכלו לראות בתמונה.

המסקנות המופיעות גם בספר: למילה יש כוח! חיים ומוות ביד הלשון. מסקנה נוספת וחשובה אף היא לכל דבר ביקום יש זיכרון לטוב ולטוב פחות! ואם למים יש זיכרון, מה זה אומר עלינו???

לתגובה

נוצר באמצעות מערכת הקורסים של
 
סקולילנד